logo Tvorba webových prezentací

Webové prezentace

Webová prezentace může mít například podobu statických webových stránek s formátovaným textem a obrázky, dynamických stránek jejichž obsah je generován z databáze, případně komplexní webové aplikace s katalogy, anketami, formuláři, galeriemi, uživatelskými účty a administračním rozhraním.

Pro určení jejího rozsahu a podoby tak, aby její pořízení i provoz byly efektivní, je potřebné stanovit cíl, který od prezentace očekáváme.

Některé z cílů

  • umístit na webu svou elektronickou vizitku
  • uživatelům webu poskytnout kontak a podrobnější informace o Vaší firmě
  • získat nové zákazníky
  • prodávat na webu své zboží či produkty
  • umístit na web katalog svých produktů, jejich popisy, návody, otázky a odpovědi

Webové prezentace tvoříme s důrazem právě na to, jaký je jejich cíl. Statické webové stránky se hodí tam, kde se publikované informace dlouhodobě nemění (například elektronická vizitka). Pro změnu jejich obsahu je potřebná úprava programového kódu stránek. Jejich výhodou je krátká doba realizace a nízká cena.

Dynamické prezentace umožňují snadnou změnu obsahu webu, publikaci článků, aktualit, obrazových galerií a dalších složek, které umožní poskytovat aktuální informace. Takový web je vybaven rozhraním, které umožňuje správcům webu, nebo oprávněným uživatelům on-line aktualizovat jeho obsah.

Zpět
U rozsáhlejších projektů Vám pomůžeme zajistit jejich financování

© Ing.Josef Hoffmann 2005-2013